Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 117 komentarzy

pół żartem i całkiem serio

anthony1 - W ramach hobby bawię się w dziennikarstwo.

Moje komentarze

 • Panie Pośle- do roboty!
  Ładnie i humorem Pan pisze, tylko.... czy tego oczekują od Pana wyborcy???
  Może zamiast zabawnych "kawałków" napisze Pan projekt ustawy reformujący polski wymiar sprawiedliwości w taki sposób aby poddać go społecznej kontroli poprzez wprowadzenie instytucji ławy przysięgłych. Ławy przysięgłych byłyby losowane do każdej sprawy i to one by decydowały ( nie sędzia) o tym kto ma rację i kto jest winny!
  Trzeba wprowadzić zasadę, że każdy pracownik aparatu wymiaru sprawiedliwości który popełni przestępstwo staje przed sądem ławniczym, zaś wylosowani ławnicy (z pośród nie karanych sądownie obywateli którzy wyraziliby zgodę na bycie ławnikiem) decydowaliby o jego losie.
  To najważniejsze postulaty, są również inne, na przykład wymóg aby każdą sprawę prowadzić "dzień po dniu", . Chętnie pomogę Panu taką ustawę napisać, a nawet napiszę ją sam, pod warunkiem, że uzyskam Pana zapewnienie, że wniesie Pan taki projekt "do laski marszałkowskiej" .
  Wiem, że to niczego nie zmieni, bo sitwa okrągłostołowa nigdy dobrowolnie nie odda "wymiaru sprawiedliwości" , ale przynajmniej temat reformy wymiaru sprawiedliwości zaistnieje w mediach, zaś Pan przejdzie do historii jako ten "który próbował" a nie tylko bąki zbijał !
  Wyłączyć wtyczkę! Kosmici III RP
 • @Ryszard Opara 10:41:44
  Jak Pan sobie życzy- znikam!
  Oszuści w Polsce stanowią PRAWO - BANK PEKAO SA!
 • Gdzie jest prawda??
  Naświetlona przez Pana Oparę afera bankowa zbulwersowała mnie na tyle, że postanowiłem się jej przyjrzeć dokładniej.
  Oto wyjaśnienie afery:https://wzzw.wordpress.com/2012/01/16/jaki-wyrok-dostanie-ryszard-opara-kiedy-sprawa-2/
  Oszuści w Polsce stanowią PRAWO - BANK PEKAO SA!
 • Skąd taki pomysł?
  Panie Ryszardzie, a skąd taki pomysł aby wszystkie swoje pieniądze (plus ogromny kredyt bankowy) ulokować w akcje jednej spółki? Ponoć to kardynalny błąd gracza giełdowego! Poważny gracz nigdy nie stawia na jednego konia!
  Sam byłem swego czasu graczem giełdowym (w ostatecznym rozrachunku straciłem 30 tysięcy złotych, czyli niewiele) i wiem jak giełda funkcjonuje!
  To zalegalizowana forma okradania tak zwanych "leszczy" przez tak zwane "spółdzielnie". Ja straciłem bo byłem "leszczem", ale że Pana - starego wygę biznesu-wykiwali, to już jest nieprzyzwoite!
  Oszuści w Polsce stanowią PRAWO - BANK PEKAO SA!
 • @staszek kieliszek 10:33:31
  Dzień dobry Panie Staszku, czytam Pana komentarze rozrzucone po całym Ekranie i tak sobie myślę, że gdyby rozpoczął Pan samodzielne blogowanie, to miałby Pan sporo czytelników, w tym mnie na pewno! Proszę opisać swoją przygodę z Ameryką od momentu przyjazdu, przebieg swojej kariery zawodowej, swoje spostrzeżenia, co Pana w Ameryce zadziwiło, zszokowało, itp,itd. "Wywija" Pan piórem (a właściwie klawiaturą) jak Wołodyjowski szablą, więc jestem pewien, że Pana blog byłby arcyciekawy!
  Do dzieła Panie Staszku, niech Pan wykorzysta swój literacki talent bo pisać ma Pan o czym!
  O tym kto niszczy miejsca pracy raz jeszcze
 • @wk..ny 19:39:42
  Mam takiego znajomego o poglądach takich jak Twoje. Co n się napsioczył na polskich pracodawców, co on się na nich nakurwował! Po każdej rozmowie z nim głowa mnie bolała: on by polskich pracodawców podusił gołymi rękami, gdyby tylko mógł! Aż stał się cud: sam został pracodawcą, założył sklep i zatrudnił dwóch pracowników którym zaproponował najniższe wynagrodzenie. Pewnego razu zwrócił uwagę jednemu z pracowników, że przychodzi niechlujnie ubrany do pracy. Ten odparł mu, że za wypłacane mu wynagrodzenie stać go na zakupy tylko w lumpeksie!
  Zapytałem znajomka: tak kurwowałeś na polskich pracodawców, a gdy tylko sam stałeś się pracodawcą, postępujesz dokładnie tak samo!
  Czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Kolego Wk...ny. Załóż firmę, zatrudnij ludzi a po roku pogadamy jaki z Ciebie wzorowy pracodawca!
  Godziwe wynagrodzenia
 • @laurentp 19:11:53
  Robot to tylko maszyna, czyli urządzenie wyręczające człowieka w pracach powtarzalnych i masowych. Robot który spawa karoserię samochodu, to w sumie prosta maszyna przewidziana tylko do jednej czynności: spawania! Robotami były krosna mechaniczne, które wyparły krosna ręczne, ale nadal krosna mechaniczne wymagają obsługi ludzkiej i takiej konserwacji! Każdy robot wymaga ludzkiego dozoru, zaprogramowania, załadowania materiałami (na przykład drutem spawalniczym, czy farbą do lakierowania) .
  W pracach nie powtarzalnych i nie masowych roboty nie będą nigdy stosowane, gdyż nigdy nie będzie to opłacalne. Człowiek zrobi to szybciej i taniej! Wizja świata który opanowały roboty, to banialuki, bajeczki dla dzieci i dobry temat dla bajkopisarzy!
  Powtarzam to jeszcze raz: w Niemczech które są światowym liderem w stosowaniu w przemyśle robotów i komputerów nie ma bezrobocia! Pracę znajdują nawet osoby bez kwalifikacji (na przykład polscy emigranci) i znajomości języka, co pokazuje jaką bajeczką są gadki o robotach i komputerach które zastępują ludzi w pracy!
  Roboty to tylko wyspecjalizowane maszyny i nic więcej. Maszyny towarzyszą ludziom od wieków ułatwiając im życie i tak będzie w przyszłości!
  O tym kto niszczy miejsca pracy raz jeszcze
 • @laurentp 11:44:55
  "...A przepraszam ilu "operatorów koparki ręcznej" jest w stanie obsługiwać koparkę mechaniczną?..."
  Po krótkim przeszkoleniu- wszyscy!
  "..I przykład Amazona w PL: ludzie "służą" tylko do pakowania przesyłek, za głodowe płace... Coś tu nie gra..."
  Dlaczego ludzi ci godzą się na głodowe place i dlaczego te place są głodowe?
  Są głodowe, gdyż to co dostaje na rękę pracownik to tylko część jego faktycznego wynagrodzenia, resztę zostało w dużej części zrabowane rzez państwo w postaci podatków!
  Dlaczego pracownicy godzą się na to? Bo nie mają alternatywy! Tą alternatywę zabiera im faszystowskie państwo tłamsząc rozwój gospodarczy, który w normalnych warunkach wymusiłby wyższe wynagrodzenia poprzez duzą liczbę miejsc pracy!
  Godziwe wynagrodzenia
 • @laurentp 22:31:09
  Robotyzacja oraz komputeryzacja co prawda likwidują jedne miejsca pracy, ale tworzą inne. Proszę zauważyć jaką gigantyczną ilość miejsc pracy stworzyła komputeryzacja w połączeniu z internetem: sklepy internetowe, gry internetowe, firmy projektujące witryny i strony internetowe, wyszukiwarki internetowe, gazety internetowe, serwisy przeróżnego typu, i niezliczona ilość innych projektów.
  Roboty też ktoś musi projektować, nadzorować, naprawiać, konserwować!
  Gospodarcza historia świata pokazuje, że postęp techniczny likwiduje jedne miejsca pracy ale tworzy następne.
  Obecne bezrobocie w państwach zachodnich i USA nie jest wynikiem postępu technicznego, tylko masowego przeniesienia fabryk do Chin! W Chinach które stały się fabryką świata nie ma bezrobocia, choć przeniesione tam fabryki reprezentują wysoki poziom techniczny, zaś średnie place są już wyższe niż w Polsce!
  W Niemczech w których robotyzacja oraz komputeryzacja osiągnęła największe na świecie nasycenie w przemyśle, praktycznie nie ma bezrobocia!
  Bezrobocie jest skutkiem błędnej polityko gospodarczej państw a nie robotyzacji czy komputeryzacji. W państwach faszystowskich (czyli zgodnie z definicją Musoliniego takich które decydują o wszelkich aspektach życia swoich obywateli) do których należy również Polska, bezrobocie jest skutkiem wszechwładzy Państwa, które aby się wyżywić wypruwa flaki z obywateli, nie pozostawiając im środków na rozwój i ekspansję gospodarczą!
  Godziwe wynagrodzenia
 • @programista 12:36:57
  W historii świata były już okresy, gdy pracownicy najemni próbowali "rozkułaczyć" swoich pracodawców! Czym to się skończyło (zwłaszcza w ZSRR) - to wiemy! Niezliczone miliony "rozkułaczających" i "rozkułaczonych" skończyło metr pod ziemią, z kulą w potylicy.
  Wrogiem pracownika najemnego nie jest jego pracodawca (obaj jadą na tym samym wózku) tylko gigantyczny pasożyt państwowy ( miliony biurowych nierobów) który wysysa krew głównie z robotników i małych przedsiębiorców. Gdyby udało się "rozkułaczyć" pasożyta państwowego, to pracodawca i pracownik zawsze dojdą do porozumienia, gdyż obaj PRZESTANĄ BYĆ OKRADANI z owoców swojej ciężkiej pracy!
  Godziwe wynagrodzenia
 • Myśleć Poznaniacy!
  Praca jest towarem! Pracodawca zatrudniając pracownika płaci mu tyle ile ustali rynek i ani grosza więcej! Jeśli chętnych do podjęcia pracy jest wielu, zaś tych którzy chcieliby ich zatrudnić niewielu, to wynagrodzenia za pracę będą niskie. I odwrotnie: jeśli pracowników brakuje i trudno ich pozyskać, to place będą relatywnie wysokie!
  Jak w świetle tego prawa rynkowego zapewnić pracownikom najemnym godziwe zarobki? W prosty sposób! Władze państwowe powinny prowadzić taką politykę gospodarczą, aby powstawało jak najwięcej firm, które będą oferować jak najwięcej miejsc pracy! A więc otworzenie nowej firmy powinno trwać 2 minuty i powinno ograniczać się do zgłoszenia internetowego, firmy które już powstały powinny płacić niskie i proste w poborze podatki, należy wprowadzić proste i niezmienne w czasie regulacje prawne dotyczące firm, itp.
  Czyli wiadomo co należy robić, ale działalność kolejnych rządów idzie w przeciwnym kierunku: gnębić firmy podatkami, chaosem prawnym, kontrolami, komornikami .... czyli robić wszystko aby nowe firmy nie powstawały zaś te które już są nie rozwijały się, zaś odpowiedzialność za niskie płace i bezrobocie zwalać na....pracodawców!
  Jeśli pracownicy mają godziwie zarabiać, to muszą mieć dobre kwalifikacje zawodowe oraz musi być duży popyt na pracę ze strony firm!
  Jeśli ten warunek nie jest spełniony, to płace będą głodowe bez względu na to jaką to płacę minimalną ustalą politycy!
  Umowy śmieciowe, o co cały ten kwik?
 • Ortografia kolego, ortografia!
  "...Adam Czeczetkowicz - Blog obrońcy krzyża na Krakowskim przedmieściu mgr Adama Stanisława Czeczetkowicza prezesa Komitetu Obywatelskiego PODLASIE XXI WIEKU i wielu jeszcze innych inicjatyw Narodowych..."

  Ilość błędów ortograficznych które Pan popełnił w swoim artykule tłumaczy dlaczego jest Pan bez pracy! Jaki pracodawca zatrudni na kierownicze stanowisko (bo na takie zapewne Pan aspiruje jako magister) człowieka który nie zna zasad polskiej ortografii a przy tym jest zwyczajnie leniwy!
  Program komputerowy Word (w którym zapewne napisał Pan swój artykuł) poprawia błędy "na czerwono", ale nie chciało się Panu owych błędów poprawić!
  A swoją drogą jaka to uczelnia w Polsce kształci tak wybitnych magistrów??
  UKRAIŃCY wypierają Polaków z Polski!
 • @Torin 01:44:29
  Aby wyleczyć skutecznie jakąś chorobę, należy prawidłowo zdiagnozować przyczynę choroby. Jeśli będziemy leczyć objawy choroby (na przykład gorączkę) a nie usuniemy przyczyny, chory będzie coraz słabszy, aż wyzionie ducha.
  Przyczyną ogromnej emigracji uchodźców wojennych do Europy jest militarna agresja USA i państw europejskich na kraje Bliskiego Wschodu. Jeśli ta agresja nie ustanie, Europę zaleją następne fale emigrantów: biednych, poniżonych, ograbionych, przerażonych, żądnych zemsty na swoich oprawcach.
  Jeśli nie ustanie agresja USA i Europy na państwa Bliskiego Wschodu i jeśli agresorzy nie naprawią materialnych szkód które wyrządzili, to Europa zostanie zalana emigrantami, którzy w dłuższej perspektywie przemeblują Europę po swojemu.
  Trzeba zlikwidować przyczynę!!!! Albo zacząć mordować emigrantów nie tylko w krajach z których pochodzą (zrzucając im bomby na głowę) ale i w krajach do których przybyli! Niemcy wiedzą jak to wykonać, tylko z jakiś powodów krygują się.
  Aby przetrwać Europa ma dwa wyjścia:
  1. Zmusić USA i własne rządy do zaniechania agresji na państwa Bliskiego Wschodu i naprawić materialne szkody które wyrządzili.
  albo:
  2. Kontynuować agresję zaś emigrantów zabijać wszędzie gdzie się pojawią.
  Każde inne rozwiązanie zgubi Europę w perspektywie kilku pokoleń i uczyni z niej muzułmański kalifat!
  Wariant nr.1 jest nie na rękę Izraelowi, zaś zabijanie emigrantów w państwach europejskich nie przejdzie !
  Czyli wszystko pozostania tak jak jest, co zgubi Europę i cywilizację białego człowieka!! "Białasy" same sobie kopią grób niszcząc państwa Bliskiego Wschodu!
  Bij koziojebca!
 • @laurentp 16:02:05
  Niby racja, ale jest "jedno małe ale":
  - czemu, wśród imigrantów są GŁÓWNIE islamiści? I to młodzi.

  Czy ktoś badał emigrantów pod względem wyznawanej przez nich religii?? W chaosie żywiołowej emigracji nawet nie jest wiadomo z jakich krajów emigranci pochodzą!
  Emigranci są młodzi: a jacy mają być? Stare dziadki i babcie nie uciekają z prostego powodu: starość i związane z tym brak sił i zdrowia!
  Twoje uwagi nie wnoszą niczego istotnego do tematu mojego artykułu!
  Bij koziojebca!
 • Pan Bogusław znów z nami!
  Dzień dobry Panie Bogusławie, jak mniemam jest Pan już po operacji oczu, czy z Pana oczami jest już wszystko w porządku? Kiedy powróci Pan do swojej poprzedniej tytanicznej aktywności? Bardzo mi Pana artykułów brakowało!!
  Przeciw wojnie z Rosją
 • @Oscar 09:12:23
  Zacznijmy od abecadła! W czasach gdy nie było jeszcze żadnych systemów emerytalnych, dzieci łożyły na utrzymanie swoich rodziców gdy ci już stali się niesamodzielni. Jak jest w społeczeństwach mających "systemy emerytalne"? Nadal prawie tak samo: dzieci nadal łożą na utrzymanie swoich rodziców z tą różnicą, że pomiędzy dzieci a ich rodziców "wtrynił" się pośrednik w postaci ZUS. Teraz dzieci utrzymują swoich rodziców na starość nie bezpośrednio, tylko za pośrednictwem jakiejś instytucji (w Polsce ZUS). Instytucja Ta (w Polsce ZUS) to taki wspólny "kocioł" do którego dzieci wpłacają pieniądze na utrzymanie swoich rodziców przez cały okres swojej aktywności zawodowej. Do czego jest potrzebny "wspólny kocioł"? Do niczego!! Obsługa wspólnego kotła kosztuje krocie, roczne koszty funkcjonowania ZUS to kwota ok 3 mld. złotych, do tego niezliczona ilość przekrętów, jak to przy wspólnym kotle zawsze bywa!
  Jeśli zlikwidujemy "wspólny kocioł" i powrócimy do zasady, że to dzieci utrzymują swoich rodziców na starość, to otrzymamy idealny model systemu emerytalnego. Sprawiedliwy: dzieci utrzymują swoich rodziców na starość, bez żadnych pośredników!
  A co jeśli dzieci nie będą chciały utrzymywać swoich rodziców? Wtedy wkroczy do akcji Państwo i wyrodne dzieci zmusi do płacenia alimentów, co i dzisiaj jest prawnie możliwe!
  A co z ludźmi którzy nie mają dzieci ani żadnej innej rodziny? Jeśli nie zadbali oni o swoją starość będąc aktywnymi zawodowo, to dokonają swego żywota pod opieką instytucji charytatywnych, czego doświadcza aktualnie w Polsce setki, tysiące ludzi.
  Człowiek o mentalności niewolnika tego co napisałem wyżej nie jest w stanie zrozumieć i zaakceptować! Natychmiast zakrzyknie: a ja chcę wspólny kocioł, tylko niech obsługa kotła będzie sprawiedliwa!
  A jak Ty biedny człowieku sprawisz aby obsługa kotła była sprawiedliwa? Nie masz na to żadnego wpływu i nigdy nie będziesz miał!
  Chcesz wspólnego kotła- proszę bardzo! Tylko nie zmuszaj do tego tych, którzy sobie wspólnego kotła nie życzą!
  Ludzie o mentalności niewolnika nie wyobrażają sobie, że można chodzić bez kajdan na nogach. Oni myślą, że gdy zdejmiemy ludziom kajdany (zlikwidujemy przymus ubezpieczeń ), to ludzie natychmiast poprzewracają się, czyli bezmyślnie przepiją wszelkie oszczędności, zaś na starość wylądują w lesie porzuceni tam przez własne dzieci na pożarcie dzikich zwierząt!
  Fundusze emerytalne, czyli rabunku obywateli ciąg dalszy!
 • @rymark 15:18:42
  ...rozczulająca wiara w obywatela który "będzie odkładał"...a ci na zasiłkach...? a bez?...
  Szanowny Panie, a czy obecnie obchodzą Pana ci ludzie którzy z różnych przyczyn "nie odkładają?" Dlaczego to Pan (czy ja) mamy się o nich martwić? Oni mają rodziny, zaś prawo każdego cywilizowanego Państwa nakłada na rodziny obowiązek alimentacyjny utrzymania tych członków rodziny którzy wymagają pomocy! Więc to czy ludzie "odkładają, czy nie" to jest zmartwienie tylko i wyłącznie tych których to dotyczy, nikogo więcej!
  A jeśli ci którzy "nie odkładają" nie maja rodzin? A teraz co się dzieje z takimi ludźmi? Jeśli nie będzie przymusu ubezpieczeń, to ludzie tacy będą żyć tak jak i obecnie! To znaczy będą mieszkać w noclegowniach (tak jak obecnie) będą jeść darmowe zupki w charytatywnych jadłodajniach, (tak jak obecnie), będą spać w parkach latem (tak jak obecnie) i na dworcach zimą (jak obecnie) Nic się nie zmieni, poza tym, że ustanie bandyckie złodziejstwo ludzi pod pozorem ubezpieczeń społecznych!
  Zawsze mnie zdumiewają tacy ludzie jak Pan, którym wydaje się, że jeśli ludziom zdjąć kajdany z nóg, to nie będą oni umieli chodzić i się powywracają!
  Fundusze emerytalne, czyli rabunku obywateli ciąg dalszy!
 • @programista 13:08:02
  Mój podstawowy zarzut jest inny: obowiązkowy system emerytalny rodzi patologie i złodziejstwo na masową skalę. Obecny system emerytalny jest w oczywisty sposób sprzeczny z konstytucją, gdyż dzieli ludzi na równych i równiejszych!
  Równi maja tyrać do 67 roku życia i płacić po 1000 złotych miesięcznie składek na ZUS, a równiejsi albo tych składek nie płacą (albo płacą 250 złotych na kwartał- rolnicy) i przechodzą na emerytury w wieku lat ...40.
  To jest rozbój w biały dzień wołający o pomstę do nieba!
  Jedyny sposób ukrócenia tego bolszewickiego bezprawia, to likwidacja przymusu ubezpieczeń społecznych. Innej drogi przywrócenia normalności nie ma!
  Reforma pana Morawieckiego to następny skok na kasę, co pokazała pani profesor w artykule do którego link podałem!
  Fundusze emerytalne, czyli rabunku obywateli ciąg dalszy!
 • Może być zupełnie inaczej!
  Szanowni dyskutanci: zapominacie o jednym! Na jesieni zmieni się prezydent USA i zapewne zostanie nim Donald Trump. A ten zapowiada "odwilż" w stosunkach z Rosją i już wysłał do Rosji swego przedstawicielka. Może być więc tak, że USA dogada się z Rosją i wycofa się ze swoich awanturniczych poczynań w Europie Środkowej! Wówczas (jak za komuny) kundle które teraz ujadają na Rosję i Putina, zaczną wchodzić mu w tyłek bez mydła i wszystko wróci w stare koleiny! Wszystko jest jeszcze możliwe!
  Koniec niepodległej Polski ?
 • @nikander 03:05:55
  Zamiast bluzgów, proszę odpowiedzieć na pytanie:
  Jakie przepisy polskiego prawa zabraniają aby w tej chwili firmy będące w łańcuchu kooperacyjnym podpisywały pomiędzy sobą dowolne umowy, w tym i umowy wspólnie kontrolowane???
  Do Prezydenta i Premiera grzecznie, bardzo grzecznie.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30