Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 117 komentarzy

pół żartem i całkiem serio

anthony1 - W ramach hobby bawię się w dziennikarstwo.

Trybunał bezprawia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po co nam Trybunał?

W mediach tak zwanego głównego nurtu trwa jazgot dziennikarzy i polityków, na temat Trybunału Konstytucyjnego, na którego niezawisłość „zamachnął” się PIS (jak chcą politycy PO) albo PO, zdaniem polityków PIS. Cała ta burza w szklance wody nie jest warta funta kłaków, gdyż sens istnienia „Trybunału” jest mocno wątpliwy! Tak jak w PRL-u (gdy Trybunału nie było) Polska była państwem bezprawia (choć Konstytucja zapewniała obywatelom wszelkie demokratyczne swobody!), tak i współcześnie (gdy Trybunał istnieje) Polska pozostaje państwem bezprawia w którym Konstytucja nic nie znaczy i jest traktowana jako bezwartościowy świstek papieru! Do tego bezprawia Trybunał Konstytucyjny przykłada rękę, orzekając zgodność z konstytucją aktów prawnych które są z tą Konstytucją w sposób oczywisty niezgodne! Jakże to mogą być zgodne z Konstytucją przepisy prawa dzielące obywateli państwa na „równych” i „równiejszych” choćby w kwestii obowiązkowych ubezpieczeń emerytalnych. Obywatele „równi” aby uzyskać emerytury muszą pracować do 67 roku życia, zaś obywatele „równiejsi” (na przykład tak zwani „mundurowi”) nabywają uprawnienia emerytalne po 15 latach pracy i przechodzą na emeryturę mając ....40 lat! A przecież Konstytucja zapewnia obywatelom równość wobec prawa! Jaka to równość??? Przepisy prawa zapewniające taką dyskryminację milionów ludzi, łamią postanowienia Konstytucji w wyjątkowo chamski sposób, czego sędziowie Trybunału nie dostrzegają! Jaka to jest równość wobec prawa, gdy obywatele „równi” płacą składki na ubezpieczenie społeczne w wysokości ponad 1000 złotych miesięcznie, a obywatele „równiejsi” albo tych składek nie płacą w ogóle, albo płacą je w kwocie 150 złotych.... kwartalnie! Jaką wolność osobistą zapewnia obywatelom Konstytucja, jeśli władze państwowe stosując przemoc zmuszają obywateli wbrew ich woli do uczestnictwa w oszukańczym systemie tak zwanych „ubezpieczeń społecznych”? Rzeczywistość prawna III RP przerosła literacką wyobraźnie Orwella przy aktywnym udziale sędziów Trybunału Konstytucyjnego! Mógłbym tak wymieniać bez końca oczywiste przypadki łamania Konstytucji przez organy władzy państwowej, wobec których Trybunał jest ślepy i głuchy. Po co nam taki Trybunał??? Jakie to ma znaczenie jacy sędziowie (z nadania której partii) będą ślepi i głusi na niezgodność tworzonych przepisów prawa z Ustawą zasadniczą? Rozgonić to towarzystwo na cztery wiatry, nikt po nich płakać nie będzie! Istnienie tworu biurokratycznego o nazwie Trybunał Konstytucyjny, którego rola sprowadza się do stwierdzania zgodności z Konstytucją aktów prawnych w sposób oczywisty z Konstytucją niezgodnych, pogłębia społeczną frustrację i powszechne przekonanie o nie praworządnym charakterze całego państwa! Anthony Ivanowitz 10. grudnia. 2015r. www.pospoliteruszenie.org

KOMENTARZE

 • no dokładnie, konstytucja to kpina
  co tu zgodnego z konstytucją, i gdzie ci obrońcy praw i wolności... banda obłudników w togach.....
 • Parę aspektów praworządności
  .
  Nic tak nas nie porusza, jak naruszanie prawa, rozwinięta demokracja wypracowała bardziej wyrafinowane metody praworządności, jak choćby legalizacja przestępstwa. Parlament, niech to będzie sejm, zatwierdza ustawowo prawo do oszustwa, jak w przypadku Amber Gold, gdzie zduraczeni klienci zostali zostali okradzeni zgodnie z prawem.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#Cel

  Także dyrektoriat EMS, ten od ratowania euro, został ustawowo zwolniony od jakiejkolwiek odpowiedzialności karnej. Wzorowane jest to na Trybunale w Haadze do badania zbrodni wojennych, ten trybunał powołany przez USA został zobowiązany do badania zbrodni wszystkich za wyłączeniem obywateli USA.

  Przejdźmy wszakże do podstaw ideowych tego systemu demokracji, zacytujmy tu Szotowicza:

  - http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/127796,bez-oslonek-turcja-zachod-i-iii-rp#comment_1253239

  Także dokumenty historii potwierdzają te podstawy.

  - http://anthony1.neon24.pl/post/128161,polscy-podatnicy-zrobia-zrzutke-na-ukrainskich-oligarchow#comment_1259189

  To tłumaczy też potrzebę rytuałów demokratycznych, co ma zaćmić umysły tak dalece, że mało kto będzie w stanie zauważyć istniejące rzeczywiście relacje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30