Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 117 komentarzy

pół żartem i całkiem serio

anthony1 - W ramach hobby bawię się w dziennikarstwo.

Fundusze emerytalne, czyli rabunku obywateli ciąg dalszy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wicepremier Morawiecki szykuje "skok na kasę" polskich obywateli!

Zgodnie z pomysłem wicepremiera Morawieckiego 75 proc. środków z OFE (Otwartych Funduszy Emerytalnych), czyli ponad 100 mld zł, zostanie przekazane na 16,5 mln nowych kont w IKE (Indywidualne Konta Emerytalne) . Daje to ok. 6,3 tys. zł na osobę. Pozostałe 25 proc. aktywów z OFE, czyli ok. 35 mld zł, ma być przeniesione w trybie ustawy do Funduszu Rezerwy Demograficznej.

Obecnie w OFE jest zarejestrowanych ok. 2,5 miliona uczestników, którzy zgromadzili tam ok. 135 mld. złotych. Średnio jeden uczestnik OFE zgromadził ( a raczej zrabowano mu) ok. 54 tysiące złotych. I teraz – zgodnie z bolszewickim zamysłem pana Morawieckiego- pieniądze te zostaną zrabowane powtórnie i „uspołecznione”. Obywatel któremu odebrano przemocą średnio 54 tysiące złotych, pieniędzy tych już nie zobaczy! Na jego Indywidualne Konto Emerytalne wpłynie kwota....6,3 tysiące złotych. Resztę pieniędzy pan Morawiecki hojnie przekaże na 14 miliona indywidualnych kont emerytalnych ludzi którzy żadnych pieniędzy do OFE nie przekazywali!!

Ten bolszewicki bezczelny rabunek ma szansę na powodzenie, gdyż obrabowanych zostanie 2,5 miliona obywateli, zaś obdarowanych „za friko” 14 milionów, zaś w demokracji liczy się głos większości a ta na bandyckim złodziejstwie chwilowo (!) skorzysta!

„Reforma” którą proponuje pan Morawiecki tylko na krótko ucieszy 14 milionów obywateli którym na indywidualnych kontach emerytalnych zapiszą kwotę 6,3 tysiąca złotych. Jak udowadnia to pani profesor Leokadia Oręziak, pan Morawiecki (jeśli dopnie swego) przygotowuje grunt pod nowy gigantyczny rabunek obywateli o podobnej skali jak OFE! (artykuł pani profesor tutaj: http://biznes.interia.pl/raport/emerytury/news/prof-leokadia-oreziak-o-planach-rzadu-pis-nowe-emerytury,2361573 )

Przy obecnej skali złodziejstwa i patologii towarzyszącej systemowi emerytalnemu w Polsce, jest tylko jedna metoda przywrócenia normalności: zwrócenia obywatelom wolności w zakresie decydowania o własnym życiu i własnych pieniądzach! To obywatel (a nie urzędnicy i politycy) ma decydować o sposobie zabezpieczenia sobie środków finansowych na czas niezdolności do pracy, w tym niezdolności do pracy z powodu starości. Urzędnikom i politykom od tego wara!

Czy obywatel będzie odkładał pieniądze na starość w banku, „do skarpety” , w funduszu emerytalnym, czy też jakoś pieniądze zainwestuje ( w wychowanie i wykształcenie dzieci, w wybudowanie domu na wynajem, w zbudowanie firmy, itp), to jest tylko i wyłącznie jego prywatna sprawa oraz jego rodziny! Nawet jeśli dokona niewłaściwego wyboru i zostanie na starość bez środków do życia, to przecież ma jakąś rodzinę na której ciąży prawny obowiązek alimentacyjny!

Gdyby zaś rodziny żadnej nie posiadał, to zajmą się nim przeróżne organizacje charytatywne, tak jak się to dzieje obecnie! Takie są skutki wolności decydowania o własnym życiu i własnych pieniądzach, czego wychowani w PRL-u niewolnicy nie są w stanie zrozumieć i zaakceptować!!

Na tej niewolniczej mentalności żerują wszelkiej maści złodzieje i aferzyści, którzy pod pozorem przychylenia nieba obywatelom (ale dopiero na starość!) w bandycki sposób okradają ludzi metodą na „obowiązkowe systemy emerytalne” i na dziesiątki innych sposobów.

Anthony Ivanowitz

19. sierpnia. 2016r.

www.pospoliteruszenie.org

KOMENTARZE

 • @Autor
  Już się dwa tygodnie temu minister tłumaczył, że po równo nie będzie, także podstawowy zarzut szanownego Autora jest nieaktualny.

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Borys-Srodki-z-OFE-nie-beda-dzielone-po-rowno-7429573.html
 • @programista 13:08:02
  Mój podstawowy zarzut jest inny: obowiązkowy system emerytalny rodzi patologie i złodziejstwo na masową skalę. Obecny system emerytalny jest w oczywisty sposób sprzeczny z konstytucją, gdyż dzieli ludzi na równych i równiejszych!
  Równi maja tyrać do 67 roku życia i płacić po 1000 złotych miesięcznie składek na ZUS, a równiejsi albo tych składek nie płacą (albo płacą 250 złotych na kwartał- rolnicy) i przechodzą na emerytury w wieku lat ...40.
  To jest rozbój w biały dzień wołający o pomstę do nieba!
  Jedyny sposób ukrócenia tego bolszewickiego bezprawia, to likwidacja przymusu ubezpieczeń społecznych. Innej drogi przywrócenia normalności nie ma!
  Reforma pana Morawieckiego to następny skok na kasę, co pokazała pani profesor w artykule do którego link podałem!
 • ...
  Tak gładko Kolega uwierzył w to co zostało niedługo sprostowane i tyle pary w gwizdek...rozczulająca wiara w obywatela który "będzie odkładał"...a ci na zasiłkach...? a bez?
  Raczej kłopoty z utylizacją i miliardy na szczepionki by nas czekały, już lepiej niech jest jak jest lub jakieś lepsze pomysły.
 • Zgodnie z celem systemu
  "Fundusze emerytalne, czyli " wszystko zgodnie z celem systemu

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#Cel

  przykład rabunku

  - http://pppolsku.blogspot.com/2013/12/czego.html#Vinc

  zorganizowanego przez tzw. partie.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#Partia
 • @rymark 15:18:42
  ...rozczulająca wiara w obywatela który "będzie odkładał"...a ci na zasiłkach...? a bez?...
  Szanowny Panie, a czy obecnie obchodzą Pana ci ludzie którzy z różnych przyczyn "nie odkładają?" Dlaczego to Pan (czy ja) mamy się o nich martwić? Oni mają rodziny, zaś prawo każdego cywilizowanego Państwa nakłada na rodziny obowiązek alimentacyjny utrzymania tych członków rodziny którzy wymagają pomocy! Więc to czy ludzie "odkładają, czy nie" to jest zmartwienie tylko i wyłącznie tych których to dotyczy, nikogo więcej!
  A jeśli ci którzy "nie odkładają" nie maja rodzin? A teraz co się dzieje z takimi ludźmi? Jeśli nie będzie przymusu ubezpieczeń, to ludzie tacy będą żyć tak jak i obecnie! To znaczy będą mieszkać w noclegowniach (tak jak obecnie) będą jeść darmowe zupki w charytatywnych jadłodajniach, (tak jak obecnie), będą spać w parkach latem (tak jak obecnie) i na dworcach zimą (jak obecnie) Nic się nie zmieni, poza tym, że ustanie bandyckie złodziejstwo ludzi pod pozorem ubezpieczeń społecznych!
  Zawsze mnie zdumiewają tacy ludzie jak Pan, którym wydaje się, że jeśli ludziom zdjąć kajdany z nóg, to nie będą oni umieli chodzić i się powywracają!
 • @
  Prokurator Andrzej M. Czyżewsk: kariery panów Morawieckich są związane z oficerami WSI
  https://www.youtube.com/watch?v=rrzzqY3V_Rw

  Dr Zbigniew Kękuś o Mateuszu i Kornelu Morawieckich
  https://www.youtube.com/watch?v=WrNJ1ek8Avg
 • Te 54 tys. na ile panu wystarczą na życie i opłaty?
  Na trzy lata tej emerytury?
  Zus powinien być zlikwidowany, powinna być emerytura państwowa dla każdego obywatela żyjącego w Polsce, nabywającego prawa do emerytury państwowej a reszta, to tak jak pan pisze:
  "Czy obywatel będzie odkładał pieniądze na starość w banku, „do skarpety” , w funduszu emerytalnym, czy też jakoś pieniądze zainwestuje ( w wychowanie i wykształcenie dzieci, w wybudowanie domu na wynajem, w zbudowanie firmy, itp), to jest tylko i wyłącznie jego prywatna sprawa oraz jego rodziny! "
 • Dzisiaj mini-ster- kukła z PISa objawiła ,że
  kolesie nie będą robić w rządzie Broshki za takie drobna na waciki. Żądają podwyżki parę tysięcy ,bo jak mawiała ich koleżanka z PO "tylko frajerzy pracują " za 6 000 zł. "
  Zostały jeszcze łapówki ,defraudacje i inne sposoby "wzbogacenia się " na Narodzie.

  Alleluja i do przodu.
 • Autor sie zbytnio emocjonuje.
  Epitety to nie argumenty a artykuł roi się od epitetów.
  Jednostki prymitywne i zaślepione chciwością czyli własnymi korzyściami nie rozumieją istoty i wartości systemów społecznych.
  Moim zdaniem system emerytalny to systemowe zabezpieczenie wszystkim ludziom środków do życia w okresie starości.
  To jest jego podstawowy i godny poszanowania cel.

  Inna sprawa to sposób realizacji tego godnego i potrzebnego celu.
  Tu pojawiają się rozmaite pasożyty które usiłują żerować na tym systemie.
  Jednym z największych pasożytów jest OFE (bezwarunkowe gigantyczne zyski dla pasożytów gwarantowane przez państwo kosztem składek emerytów).
  Inne pasożyty to sędziowie, prokuratorzy którzy nie płacą żadnych składek a mają gigantyczne emerytury.
  Kolejne pasożyty to służby mundurowe (emerytura po kilku latach pracy), rolnicy ..emerytura praktycznie bez płacenia składek itd.

  System emerytalny w Polsce jest chory, został zaatakowany przez rozmaite pasożyty. Pasożyty należy wytępić.

  Każdy obywatel powinien mieć gwarantowaną emeryturę minimalną
  i emeryturę wynikającą z sumy płaconych przez niego składek.

  Wiek emerytalny równy dla kobiet i mężczyzn na poziomie 55 lat.
  I to emeryt powinien decydować o tym kiedy przechodzi na emeryturę.
  Przejście na emeryturę oznacza zakaz pracy.
  Podjęcie pracy oznacza wstrzymanie emerytury.
  Praca na czarno oznacza gigantyczne kary finansowe jak za wyłudzanie nienależnych świadczeń od państwa (emerytury)... czyli zwrot wyłudzonych emerytur, plus kary finansowe na poziomie 100% wyłudzonej kwoty.
 • @Oscar 09:12:23
  Zacznijmy od abecadła! W czasach gdy nie było jeszcze żadnych systemów emerytalnych, dzieci łożyły na utrzymanie swoich rodziców gdy ci już stali się niesamodzielni. Jak jest w społeczeństwach mających "systemy emerytalne"? Nadal prawie tak samo: dzieci nadal łożą na utrzymanie swoich rodziców z tą różnicą, że pomiędzy dzieci a ich rodziców "wtrynił" się pośrednik w postaci ZUS. Teraz dzieci utrzymują swoich rodziców na starość nie bezpośrednio, tylko za pośrednictwem jakiejś instytucji (w Polsce ZUS). Instytucja Ta (w Polsce ZUS) to taki wspólny "kocioł" do którego dzieci wpłacają pieniądze na utrzymanie swoich rodziców przez cały okres swojej aktywności zawodowej. Do czego jest potrzebny "wspólny kocioł"? Do niczego!! Obsługa wspólnego kotła kosztuje krocie, roczne koszty funkcjonowania ZUS to kwota ok 3 mld. złotych, do tego niezliczona ilość przekrętów, jak to przy wspólnym kotle zawsze bywa!
  Jeśli zlikwidujemy "wspólny kocioł" i powrócimy do zasady, że to dzieci utrzymują swoich rodziców na starość, to otrzymamy idealny model systemu emerytalnego. Sprawiedliwy: dzieci utrzymują swoich rodziców na starość, bez żadnych pośredników!
  A co jeśli dzieci nie będą chciały utrzymywać swoich rodziców? Wtedy wkroczy do akcji Państwo i wyrodne dzieci zmusi do płacenia alimentów, co i dzisiaj jest prawnie możliwe!
  A co z ludźmi którzy nie mają dzieci ani żadnej innej rodziny? Jeśli nie zadbali oni o swoją starość będąc aktywnymi zawodowo, to dokonają swego żywota pod opieką instytucji charytatywnych, czego doświadcza aktualnie w Polsce setki, tysiące ludzi.
  Człowiek o mentalności niewolnika tego co napisałem wyżej nie jest w stanie zrozumieć i zaakceptować! Natychmiast zakrzyknie: a ja chcę wspólny kocioł, tylko niech obsługa kotła będzie sprawiedliwa!
  A jak Ty biedny człowieku sprawisz aby obsługa kotła była sprawiedliwa? Nie masz na to żadnego wpływu i nigdy nie będziesz miał!
  Chcesz wspólnego kotła- proszę bardzo! Tylko nie zmuszaj do tego tych, którzy sobie wspólnego kotła nie życzą!
  Ludzie o mentalności niewolnika nie wyobrażają sobie, że można chodzić bez kajdan na nogach. Oni myślą, że gdy zdejmiemy ludziom kajdany (zlikwidujemy przymus ubezpieczeń ), to ludzie natychmiast poprzewracają się, czyli bezmyślnie przepiją wszelkie oszczędności, zaś na starość wylądują w lesie porzuceni tam przez własne dzieci na pożarcie dzikich zwierząt!
 • SKOK Morawieckiego na kasę
  Dodam, że według zamysłu Morawickiego, środki przekazane do IKE, będzie można zainwestować lub... jednorazowo wypłacić, co w mojej wyobraźni wygladac będzie tak: tłumy obiboków rzucą sie na ogromne dla nich pieniądze, popbiorą je w gotówce i przepiją. Łatwo przyjdzie, łatwo pójdzie.
 • @Oscar 09:12:23
  Utopijne pomysły i nieprawdziwe informacje. Po pierwsze w żadnej służbie mundurowej nie ma emerytury po kilku latach pracy Minimum to 15 lat. To, że mundurowi nie płacą składek emerytalnych to żaden ewenement, tak jest w większości państw europejskich i nie tylko. Mundurowi nie pobierają emerytur z ZUS, zatem w żadem sposób nie uszczuplają środków na emerytury pracownicze. Co więcej, w większości emeryci mundurowi pracują i opłacają składki emerytalne i rentowe, chociaż nigdy z tych składek nie skorzystają, a rencistami nie będą, bo są emerytami. A dlaczego odchodzą na wcześniejsze emerytury? Odpowiedź, bo dla starych ludzi w armii nie ma miejsca. Osobiście jakoś nie mogę sobie wyobrazić 6o-letniego dowódcy plutonu biegającego po poligonie.
 • @anthony1 11:31:36
  Mam bardzo błahy komentarz, daleki od istoty tematu.
  Użył Pan słowa 'wtrynił się'. Jest ono na tyle kolokwialne i rzadkie, że trudno znaleźć dla niego jakąś oficjalną wykładnię etymologiczną, ale wydaje mi się ze w podobnej nieformalnej postaci funkcjonuje ono w rosyjskim jako 'wtrynitsa' co by znaczyło 'wejść na trzeciego tj. do środka, pomiędzy dwóch'. Dlatego sądzę, że jest u Pana bardzo celnie użyte. To pokazuje jak instynktownie funkcjonuje słowiańskie wyczucie językowe.
  Pozdrawiam przyjaźnie. BJ

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30